• 04 PAŹ 18

Zaproszenie do wzięcia udziału w konferencji naukowej nt. „Spotkanie katechezy z teologią”

Od organizatorów:

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej „Spotkanie katechezy z teologią” pod patronatem Dziekana Wydziału Teologicznego UKSW. Odbędzie się ona 28 listopada 2018r na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Celem konferencji jest zaangażowanie studentów i doktorantów w pogłębianie refleksji katechetycznej.

Zaproszenie jest skierowane do wszystkich studentów wydziałów teologicznych oraz alumnów wyższych seminariów duchownych w Polsce. Zamysłem organizatorów jest wieloaspektowa analiza zagadnień katechetycznych w kontekście ich powiązań z różnymi specjalnościami teologicznymi oraz naukami pozostającymi w związku z teologią. Konferencja ma charakter konkursowy.

Zasady zgłoszeń:

1. Organizatorem konferencji jest Katedra Katechetyki Fundamentalnej i Historii Katechezy WT UKSW.
    2. Organizatorzy wybiorą prelegentów spośród osób, które nadeślą swoje zgłoszenia
      i propozycje wystąpień.
    3. Wystąpienia konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach: referat oraz poster naukowy.
    4. Zaproszenie jest adresowane przede wszystkim do studentów wydziałów teologicznych studiów magisterskich oraz doktoranckich.
    5. Punktem centralnym tematu ma być odniesienie do katechezy, a tło refleksji naukowej mogą stanowić różne specjalności teologiczne lub inne dziedziny bądź dyscypliny pomocnicze dla katechetyki.
    6. Zgłoszenie ma zawierać imię, nazwisko i jednostkę naukową autora oraz opiekuna naukowego, temat i abstrakt wystąpienia (500-1000 znaków).
    7. Tekst wystąpienia oraz posteru naukowego nie może być wcześniej nigdzie publikowany.
    8. Czas wystąpienia w przypadku referatu nie może przekraczać 15 minut, a posteru naukowego – 10 minut.
    9. Wystąpienia będą oceniane z uwzględnieniem następujących kryteriów: ocena merytoryczna, oryginalność pomysłu, sposób prezentacji.

1. Zgłoszenia należy nadsyłać do 31 października na adres

a.rayzacher-majewska@uksw.edu.pl lub t.kopiczko@uksw.edu.pl

1. W ciągu 5 dni organizatorzy poinformują osoby, które nadesłały zgłoszenia o akceptacji ich wystąpień i ostatecznym kształcie programu.
    2. Wszyscy uczestnicy otrzymają stosowne zaświadczenia (przydatne m.in. do stypendiów naukowych).
    3. Prelegenci – po spełnieniu warunków redakcyjnych – będą mieli możliwość opublikowania wystąpień w punktowanych czasopismach naukowych.
    4. Dla autorów najlepszych wystąpień w każdej kategorii przewidziane są nagrody rzeczowe.
    5. Wszelkie pytania należy kierować do organizatorów konferencji:

a.rayzacher-majewska@uksw.edu.pl  lub t.kopiczko@uksw.edu.pl

1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ostatecznej interpretacji zasad konkursowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału. Oczekujemy na zgłoszenia.

dr Aneta Rayzacher-Majewska

ks. dr Tomasz Kopiczko

spotkanie katechezy z teologią, zaproszenie + karta zgłoszeń