• 24 KWI 18

Włoska kultura dla studentów LO nr 1 w Szczecinie

W ramach projektu naukowego-dydaktycznego pt. Cały Szczecin mówi po Włosku – Lifelong Learning – Lingua e Cultura italiana, dr Diana Del Mastro i mgr Gennaro Valentino z Katedrą Italianistyki WT US, we wtorek 24 kwietnia, poprowadzą dla studentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie wykłady pt.: Marco Polo un globtrotter antelitteram i La Reggia di Caserta: la più grande residenza reale del mondo.

Wykłady odbędą się w ramach autorskiego projektu naukowego-dydaktycznego pana dr hab. Angelo Relli dot. języka i kultury włoskiej w szkole (od przedszkola do studentów). Projekt stworzony we współpracy z Centro Linguistico di Ateneo (Uczelniane Centrum Językowe) Università degli Studi di Bari, Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wydziałem Oświaty Gminy Miasta Szczecin.

Wykłady odbędą się od godz. 12.00 w Auli LO1 na Aleja Piastów 12