• 27 KWI 18

Strategic Partnerships dla Katedry Italianistyki WT-US | Erasmus+

Praktyki dla studentów, staże, kursy kwalifikacyjne, tak ma wyglądać współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego z Biblioteka wojewódzką w Foggi, we Włoszech. Umowa, dzięki której instytucje rozpoczną współprace, została podpisana w marcu przez koordynatorów projektu tj. dr hab. Angelo Relle (koordynatora na kierunku Italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem, na Wydziale Teologicznym), oraz Viviane Cisternino (koordynatora po stronie włoskiej). Dzięki międzynarodowej współpracy z Biblioteka w Foggi Uniwersytet Szczeciński zbliżać się będzie do tej właśnie rzeczywistości otwierając nowe możliwości studentom, również poza granicami naszego kraju.

Celem nowo podpisanej umowy jest współpraca w zakresie bibliotekoznawstwa. Studenci, którzy wezmą udział w projekcie będą mogli zgłębić swoją wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, w zakresie organizacji, administracji, oraz kierowania instytucją biblioteki. Nabędą praktycznych umiejętności z zakresu organizacji zbiorów bibliotecznych, zasad doboru materiałów oraz ich gromadzenia i uzupełniania. Wezmą także udział w realizowanym we współpracy z Książnicą Pomorską projekcie, którego uwieńczeniem będzie październikowa wystawa w siedzibie szczecińskiej biblioteki. Wystawa odbędzie się w ramach obchodów XVIII Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie.

Umowa z Biblioteca Provinciale di Foggia